Kategorie
Uncategorized

Stylizacje do pracy

            Klasyczna biała koszula jest obok basicowego t-shirtu podstawowymi elementami damskiej szafy. Mnóstwo pań nie wyobraża sobie codziennych stylizacji bez nich. Uszyte z wysokiej jakości materiałów służą przez lata i mogą być bazą dla niezliczonych stylizacji. Oferowane przez nich możliwości są niezwykle wszechstronne i sprawdzą się w różnych sytuacjach. Rzućmy okiem na tych fenomenalnych ambasadorów damskiego stylu business oraz casual.

            Pierwotnie koszula damska była noszona pod sukniami jako warstwa bieliźniana. Minęło wiele czasu zanim zaakceptowano używanie jej jako wyeksponowanej warstwy. Znaczące dla mody damskiej były ruchy emancypacyjne. Panie musiały przejąć niektóre z męskich ról. Podejmując pracę, zaczęły nosić także męskie uniformy. Z powodu trudno dostępnych materiałów przeobrażały je dostosowując do swoich kobiecych sylwetek. To wtedy upowszechnił się widok kobiet w spodniach i koszulach. Stały się symbolem pracy u podstaw oraz walki o odbudowę powojennej gospodarki. To także czas, w którym panie mogły uwolnić się od gorsetu będącego także metaforą ucisku. Ówczesne gazety udowadniają jak dynamicznie zmieniała się moda damska, w której zaczęły królować coraz odważniejsze zapożyczenia z męskiej garderoby.

            Przyglądając się dzisiejszym kolekcjom wielkich projektantów można uznać, że zmieniło się naprawdę wiele. Dzięki temu każda kobieta może śmiało wyrażać swoją osobowość oraz poglądy przez modę. Damskie ubiory pozwalają na stworzenie wygodnych propozycji, które sprawdzą się w każdych okolicznościach. Fundamentem mody damskiej jest biała koszula. Dopasowana do sylwetki jest wyrazem elegancji na najwyższym poziomie. Już jedna sztuka daje niezliczone możliwości. Koszula z klasycznym kołnierzykiem sprawdzi się jako baza dla zestawu biurowego. Połączona z czarną spódnicą będzie niezastąpioną propozycją na spotkania towarzyskie. W przeciwieństwie do mody męskiej, panie mogą pozwolić sobie na bardziej oryginalne i fantazyjne kroje. Warto postawić na ozdobne balonowe rękawy czy wytworne żaboty. Dzisiejsze odmiany klasyki to także  minimalistyczne modele oversize. Mając to na uwadze, nie trudno zauważyć więc uniwersalność białej damskiej koszuli.

            Kobiety, które wciąż szukają ideału białej koszuli, zapraszamy do skorzystania z eleganckich propozycji marki Lavard. Wśród bestsellerów marki znaleźć można modele o najwyższej jakości thanin oraz niesztampowych krojach. Panie z ich udziałem stworzą zestawy, które zachwycą najbardziej wymagające gusta. Zapraszamy do odświeżenia swojej szafy korzystając z klasycznych modeli marki Lavard.