Kategorie
Uncategorized

Postawa w męskiej garderobie

Idealnie dopasowany garnitur to podstawowa stylizacja w męskiej szafie. Jest elegancką wizytówką podczas różnych uroczystości. Pierwotnie był ubiorem mężczyzn z wysokich klas społecznych. Na dzisiejszą formę garnituru składają się długie lata zmian. Z biegiem czasu upowszechniały się coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu spopularyzowanie go jako codziennego ubioru. Mniejsza strojność spowodowała, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Cechował się przede wszystkim kunsztem wykonania. Co ważne, garnitur męski sprawdzał się zarówno w dziennych jak i wieczorowych okazjach. W sportowym kroju widywany był również podczas spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu. Współcześnie garnitur męski wygląda znacznie prościej. Do łask powróciły również kamizelki, które świetnie uzupełniają garniturowy look.
Dziś każdy mężczyzna powinien w swojej kolekcji posiadać klasyczny garnitur. Nawet Panowie wykonujący niezobowiązujące, artystyczne zawody mogą docenić jego atuty i oferowaną elegancję. Choć w dzisiejszej modzie panuje luźniejszy styl casual, należy pamiętać że najbardziej wizytowym strojem jest właśnie garnitur. Bez względu na styl życia, wielu panów z pewnością doceni klasyczne modele z lekko zwężanymi nogawkami. Będą one odpowiednie niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Ponadto, taki zestaw może optycznie uatrakcyjnić sylwetkę. Przyjrzyjmy się temu jakich zasad należy przestrzegać, aby wybrać model idealny dla siebie.
Garnitury męskie współcześnie występują jako zestawy trzyczęściowe z kamizelką. Marynarka zależnie od fasonu jest bardziej luźna, wręcz workowata (to trend 2021!). Składa się z klap o wybranym kształcie, brustaszy oraz kieszeni z patkami. Zapinana może być na dwurzędowe guziki. Marynarka z tyłu powinna posiadać dwa rozcięcia (szlice). Idealnie skrojone spodnie to równie istotna kwestia. Najważniejsza jest ich długość. Tylko w stylu włoskim akceptowana jest długość spodni przed kostkę. Panowie mogą wybierać wśród spodni z dodatkowymi zakładkami na linii bioder (to kolejny hit 2021!). Spodnie powinien zdobić pasek. Eleganckie spodnie garniturowe mają dwie kieszenie. Wyróżnić można przylegające spodnie slim. Najmniej trafnym pomysłem są obcisłe modele, które z pewnością nie wyglądają elegancko.
Równie istotna jest koszula. Numerem jeden będzie model w śnieżnobiałym odcieniu. Współcześnie Panowie mogą wybierać spośród rozmaitych krojów koszul. W stylizacjach biznesowych królują blade szarości. Koszule charakteryzują się różnymi typami kołnierzyków. Dostępne desenie pozwalają bawić się swoim ubiorem. Choć w ubiorze męskim preferuje się długi rękaw koszuli, to w nieformalnych stylizacjach letnich dopuszczalna jest także jego krótsza odmiana.
    Mężczyzn chcących powiększyć swoją kolekcję garniturów zapraszamy do skorzystania z asortymentu marki. Jest ona niezwykle ceniona dzięki wysokiej jakości garniturom oraz kolekcjom męskim. W asortymencie marki znajdują się również pozostałe elementy garderoby, dzięki którym każdy gentleman może przygotować wyjątkową stylizację. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją męską oraz uzupełnienia swojej szafy na przykład w klasyczny garnitur.